Розповідь про річку Дніпро

Розповідь про річку Дніпро для дітей може бути представлена на уроках географії. Інфориація про Дніпро може бути доповнена цікавими фактами.

Повідомлення про річку Дніпро

Дніпро – найбільша річка України і третя річка за величиною в Європі.

Перші відомості про Дніпро є у літописах Київської Русі – “Повість врем’яних літ” і “Слово о полку Ігоревім”. В історичних літописах його називають Борисфеном, Славутичем.

Дніпро оспівували у різноманітних художніх та документальних творах письменники, поети та художники. Завдяки цій річці з’явилися такі назви як Лівобережна та Правобережна Україна.

Це третя за довжиною річка Європи. Його довжина 2285 км. Бере свій початок на Валдайській вишині, протікає по території Росії – 485 км, Білорусі -595 км, кордоном по Білорусії та Україні – 115 км і Україною-1090 км. Підвищений правий берег, круто зриваючись, йде до річки, являє собою живописні Дніпровські кручі.

До Дніпра впадає багато рік, які самі собою дуже важливі в історії людства:

  • Десна,
  • Сула,
  • Рось,
  • Псел,
  • Ворскла,
  • Самара,
  • Інгулець та ін.

Головна ріка країни є рекордсменом по кількості розташованих на її берегах обласних центрів: Київ, Черкаси, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Херсон. Дніпро має велике господарське значення. На ньому розташовані могутні гідроелектростанції України. Річка є основним джерелом водопостачання України.

Найбільш розповсюджені види риб у Дніпрі: в’юн, голець, густера, єлець, жерех, карась сріблястий, короп дзеркальний, краснопірка, лящ, лінь, минь, окунь, піскар звичайний, плітка, сазан, синець, сом, судак, уклейка, щука, язь.

В басейні Дніпра живе біля 30 видів ссавців, що відносяться до 4 рядів : комахоїдні, рукокрилі, хижі та гризуни. Найпоширеніші : хохулі, видра, норка, бобер, нутрія, ондатра.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *