Різниця між товаром і послугою

Різниця між товаром і послугою

Щодня ми користуємося послугами – громадського транспорту, комунальних служб, охорони здоров’я, шукаємо в магазинах знижки на улюблені товари і рідко замислюємося, що означають такі буденні слова, як «товар» або «послуга». А про те, що це також економічні терміни, майже не думаємо. То в чому ж різниця між товаром і послугою?

Відмінності між товаром і послугою

 • Форма
  Товар – помітний, він має матеріальну оболонку. Його можна взяти до рук, розглянути. Підприємство має можливість складувати свої товари.
  Послуга – це певний процес, який не можна помацати, відчути і, природно, неможливо покласти на склад. Тому, щоб зацікавити споживача скористатися пропозицією конкретного постачальника послуг, необхідно створити комфортні умови, аби клієнт не лише захотів повернутися, але і привів з собою ще когось.
 • Питання ціноутворення
  Ціна товару складається з собівартості, відсотка прибутку виробника та продавця, виплати зарплат, вартості упаковки, податків, транспортних витрат і т.д. У виробника і продавця не викликає ніяких труднощів підрахувати й обґрунтувати ціну.
  Формування ціни на послугу часто викликає складнощі. Виникає питання: «звідки взята така цифра?». І, дійсно, її іноді дуже важко обгрунтувати.
 • Стандартизоване виробництво
  Товар виготовляється за певними технологіями, має встановлений порядок виробництва і, досить часто, повинен відповідати нормативним вимогам. Товар, на відміну від послуги, можна запатентувати, встановити на нього право власності.
  Послугу неможливо двічі надати однаково. Якість залежить не лише від постачальника, але і від чіткості формулювання запиту, наявності інших клієнтів в цей же момент і т.д.
 • Співвідношення виробництва і споживання
  Споживач, як правило, не присутній при процесі виготовлення товару. Товар виробляється і пропонується покупцеві в різних місцях і в різний час.
  Послуга передбачає безпосередню участь споживача в процесі «виробництва» і вплив його побажань і вимог на кінцевий результат. Послуга, на відміну від товару, має властивість одночасності її виробництва і споживання.
  Послуга – це деяка вигода, яку одна людина надає іншому. Важливо також розуміти, що надання послуги обов’язково передбачає будь-яку дію або виконання якогось процесу.

Що таке товар

Товар – це будь-яка річ, яка бере участь у вільному продажі чи обміні на інші товари. Товар має 2 головні властивості – споживчу вартість (здатність задовольняти певні споживчі потреби людини) та вартість, яка встановлюється у процесі обміну, тобто визначається кількустю і якістю праці, втіленої в товар при його виготовленні. Розрізняють товари споживчого та виробничого призначення.

Що таке послуга

Послуги — це дії, результат яких споживається в процесі їх надання. Вони становлять собою діяльність індивіда на користь іншої особи. Зазвичай це транспорт, торгівля, ЗМІ, організація дозвілля, медицина, система ЖКГ тощо.

Отже, ми розібралися яка різниця між товаром і послугою. Сподіваємося, що це дещо розширить ваші знання з економіки.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *