Повідомлення про Сіверський Донець

Розповідь про Сіверський Донець для дітей може бути представлена на уроках географії. Інфориація про Сіверський Донець може бути доповнена цікавими фактами.

Повідомлення про Сіверський Донець

Сіверський Донець – головна водяна артерія сходу України і величезний приток Дона (басейн Азовського моря). Довжина ріки 1053 км. Протікає вона територією Харківської, Донецької і Луганської областей. Характерна ширина долини – до 20-26 км, з високими правими і пологими лівими берегами.

Найбільш значущими притоками Сіверського Дінця є ріки Вовча, Великий Бурлук, Уда, Бахмут, Айдар і Лугань. На нашій території у її басейні налічується 158 водосховищ. Всього у басейні Сіверського Дінця понад 3000 річок.

У долині ріки розташована православна святиня України – Свято-Успенська Святогорська лавра, перлина природоохоронного фонду сходу країни – національний природний парк “Святі Гори”.

На берегах ріки розташовані такі міста як Чугуєв, Ізюм, Лисичанськ, Святогорськ, Северодонецк.

Назву річка отримала через те, що текла з Сіверського князівства, на відміну від витоків Дону, про що і пише мандрівник XVI століття Алессандро Гваньїні: «Є також інший, малий Танаїс, який бере свій початок в Сіверському князівстві (тому він називається Донець Сіверський) і вище Азова впадає у великій Танаїс».

Геродот свого часу згадав про береги Сіверського Дінця. Він писав про поселення роксолан та жінок-амазонок, що жили на берегах цієї річки. В усі часи тут вирувало життя.

На берегах сильної ріки зосереджені зовсім різні ландшафти, здатні здивувати та вразити своїми контрастами і різноманіттям. Тут є крейдяні відслонення, піщані арени і ліси, степові балки, населені байбаками і, врешті, незвичний ландшафт Донецького кряжу із пагорбами на монгольський манер, скелями і глибокими байраками.

У Сіверському Дінці водиться 41 вид риб. У той же час, забруднення річки і сильне рекреаційне навантаження призвели до суттєвого зменшення рибних запасів річки.

Будучи однією з найбільших річок України, Сіверський Донець дуже інтенсивно використовується в господарстві, його води сильно забруднені і річка потребує охорони.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *